۶ توصیه بیل گیتسی جهت بیل گیتس شدن!

توصیه های بیل گیتسی برای بیل گیتس شدن!

بیل گیتس موسس شرکت مایکروسافت به چند دلیل ثروتمند ترین مرد جهان است. او با قرار دادن یک کامپیوتر بر روی هر میز انقلابی در جهان ایجاد کرد. طبق گزارش فوربس، گیتس در حال حاضر ۸۱٫۵ میلیارد دلار سرمایه دارد. در ادامه به گفته های او درباره پول اشاره می کنیم.

برای آموزش خود سرمایه گذاری کنید.
بیل گیتس در یک سخنرانی در جشن فارغ التحصیلی دانشگاه هاروارد در سال ۲۰۰۷ به دوران تحصیل خود در این دانشگاه اشاره کرد:
“چیزی که من بیش از همه درباره هاروارد به خاطر می آورم این است که من در آن زمان انرژی و هوش زیادی داشتم. این می توانست هیجان انگیز، هراس انگیز و حتیی برخی اوقات دلسرد کننده باشد، اما همیشه چالش برانگیز بود. آن یک مزیت شگفت انگیز بود – و اگرچه من زود آن را ترک کردم، اما سال های حضورم در هاروارد من و دوست های من و ایده هایی که بر روی آنها کار می کردم را تغییر داده بود.”

پیشرفت خود را بسنجید.
بیل گیتس در اینباره می نویسد:” … در سال های گذشته من بار ها و بارها پی برده ام که سنجش و ارزیابی تا چه اندازه در بهبود شرایط انسان مهم است. شما میی توانید به پیشرفت شگفت انگیزی دست یابید اگر یک هدف مشخص تعیین کنید و شاخصی پیدا کنید که پیشرفت را به سمت آن هدف هدایت کند …”

“نه” گفتن را بیاموزید.
گیتس گفت که این توصیه یکی از بهترین نصیحت هایی بوده که او تا آن زمان شنیده است. او توضیح داد که نه گفتن به شما اجازه می دهد تا بر روی چیزهایی تمرکزز کنید که تفاوت واقعی ایجاد می کنند.

خوشبین باشید.
گیتس در یک جشن فارغ التحصیلی در دانشگاه استنفورد در سال ۲۰۱۴ می گوید، ” خوشبینی اغلب به عنوان امید غلط رد می شود، اما ناامیدی غلط هم وجود دارد.”” اگرچه او و همسرش ملیندا، که او را بر روی صحنه همراهی می کرد، در حال صحبت درباره فقر و بیماری بودند، اما این جمله می تواند در زندگی شما نیز مورد استفاده قرار گیرد.”

نسبت به موفقیت خود تفکر انتقادی داشته باشید.
او می نویسد، ” موفقیت معلم خیلی بدی است. به طوری که افراد باهوش را اغوا می کند که شما نباید شکست بخورید. ”

او در ادامه اضافه می کند ” چیزی که امروز یک طرح تجاری بی نقص یا جدیدترین فناوری به نظر می رسد، می تواند به زودی به چیزی قدیمی تبدیل شود همانند دستگاه های پخش نوار ۸ تِرَک، تلویزیون های دارای لامپ تصویر یا کامپیوترهای بزرگ. من شاهد تکامل همه این موارد بوده ام.” بنابراین، در نوآوری ریسک کنید، سرمایه گذاری های دارای تضمین ناکافی را انجام دهید و کارهای دیگر.

از منتقدان خود استقبال کنید.
” به حرف مشتریان خود گوش کنید و انتقادات آنها را به عنوان فرصتی برای تبدیل شکست های خود به رشد واقعی مورد انتظار آنها در نظر بگیرید،” او اضافه می کند که،، ” شما باید شکایت های مشتریان را بیشتر از مسائل مالی شرکت بررسی و ارزیابی کنید.”

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *