چرا انکر تکست برای سئو مهم است؟ Anchor Text

در مقاله انکر تکست چیست Anchor Text توضیحات کامل در مورد این موضوع داده شد و به همه جوانب آن پرداخته شد. قبل از مطالعه این مطلب حتما به این مقاله در رپید سایت مراجعه نمایید و آنرا با دقت مطالعه نمایید.

در بحث سئو و بهینه سازی سایت ، معمولا هر یک از صفحات سایت اهدافی در گوگل دارند و می خواهند با محصول یا کالایی در گوگل به کاربران نشان داده شوند. در نظر گرفتن بهینه انکر تکست، تاثیر خوبی در بالا آمدن سایت در گوگل دارد. به عبارتی این مفهوم، یکی از اصول مهم در سئو سایت خارجی سایت (off-site) و در حیطه بک لینک است.

انکر تکست‌ها دارای بسیاری از مزایای مستقیم و غیر مستقیم مرتبط با سئو هستند. انکر تکست علاوه بر اینکه نقش پررنگی در بهبود رتبه سایت و صفحات مختلف سایت شما دارد، بلکه به کاربر کمک می کند که تا بداند به کجا می خواهد برود.

استفاده از انکر تکست برای سئو نباید از حد مجاز فراتر رود. هنگام بک لینک گرفتن برای سایت، اگر انکر تکست های شما، تماما با یک کلمه و به یک صفحه از سایتتان باشد به احتمال قوی پنالتی خواهید شد. با توجه به اصول و قوانین آن خواهید توانست در سئو سایت موفق شوید.

موتورهای جستجوگر روز به روز هوشمندتر می شوند. بنابراین بیش از گذشته نسبت به عوامل جزئیِ رتبه بندی سایت اهمیت می دهند. یکی از این فاکتورهای مهم در رتبه بندی، مرتبط بودن موضوع لینک هاست. موتورهای جستجو به دو روش می توانند موضوع صفحه سایت شما را تشخیص دهند: محتوای موجود در صفحه و انکر تکست لینک هایی که برای آن صفحه ساخته اید. اگر موتورهای جستجو نتوانند از این دو فاکتور، موضوعِ محتوای مطلب شما را تشخیص دهند؛ قرار گرفتن سایت شما در رتبه بالای نتایج شان دشوار خواهد شد.

آموزش جامع بهینه سازی انکر تکست

یکی از مهمترین فاکتورهای مرتبط با اهداف سئو ، Anchor Text می باشد. بنابراین یکی از مهمترین جنبه های بک لینک، انکر تکست است. اضافه شدن آنها می توانند به نفع موتورهای جستجو و بهبود سئو سایت باشد؛ به طوری که می توانند تعیین کنند لینک داده شده به صفحه در مورد چیست. انکر تکست باید شامل عبارات کلیدی مرتبط با کلمه جستجو شده در موتورهای جستجو باشد. به عبارت دیگر اگر می خواهید شانس رتبه بندی کلمات کلیدی تان را بهبود ببخشید باید متن انکر تکست حاوی کلمات کلیدی غنی و باارزش باشد. در واقع ایجاد لینک های داخلی و هم چنین لینک های خارجی مناسب می تواند جایگا سایت شما را در نتایج جستجو بهبود دهد. زمانی که شما از کلمات کلیدی مرتبط با اهدافتان به عنوان متن توصیفی یا Anchor text این لینک ها استفاده می کنید رتبه شما در نتایج گوگل برای این کلمات و عبارات بهبود چشم گیری خواهد داشت. مهمترین بخش برای موتورهای جستجو انکر تکست یا همان متن لینک شده می باشد که با استفاده مناسب از آن می توانید مشخص کنید که برای چه کلماتی جایگاه خوبی در نتایج جستجو کسب کنید.

یکی دیگر از دلایل مهم استفاده از انکر تکست برای سئو این است که گوگل از لینکها در وب سایت هایی با اعتبار بالا را به عنوان شاخص ارزش گذاری استفاده میکند و به نظر می رسد در سایت های لینک داده شده چگونکی قابلیت اعتماد سایت شما را ارزیابی می کند. به این دلیل باید لینک به سایت های با اعتبار دومین بالا دهید و سعی کنید بک لینک هایی از منابع معتبر نیز جذب کنید. علاوه بر این، پست های مهمان در وب سایت های دیگر با اعتبار بالا یک راه عالی برای گرفتن بک لینک ها به سایت می باشد.
موتورهای جستجو مانند گوگل به عباراتی که به نوعی از محتوا جدا شده باشند توجه خاصی خواهند داشت اما توجه و بررسی آنها به این صورت می باشد که چگالی آن کلمه در کل متن شما را مورد بررسی قرا می دهند و اگر از کلمات کلیدی در مطلب شما استفاده ی بهینه و مفید شده باشد به آن کلمه امتیاز مثبت می دهند و باعث می شود شما در کلمه ی ذکر شده در تبه ای بالاتر از دیگران قرار گیرید.
البته استفاده صحیح از انکر تکست برای سئو سایت بسیار مهم می باشد زیرا استفاده ی نادرست و اشتباه از آن منجر می شود کلمه برای اسپایدر به عنوان اسپم در سایت شما شناخته شود. حتما به عباراتی که لینک می دهید توجه داشته باشید که کلمه ی مورد نظر بیان گر محتوای شما باشد و همچنین از تکرار مکرر لینک دادن خودداری کنید، یک لینک دادن مفید و دقیق بهتر از چندین لینک دادن غیر اصولی می باشد.

اشتباهی که ممکن است انجام شود استفاده از این نوع انکر تکست است یعنی لینک دادن به مقالات قدیمی و قبلی با این متن مانند اینجا را بخوانید و یا برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید می‌باشد که ارزش فنی زیادی برای موتورهای جستجو ندارد. در گذشته استفاده از این انکر تکست‌ها رایج بود اما با تغییر قوانین گوگل استفاده از این لینک‌ها می‌تواند باعث جریمه شدن سایت شود. به جای آن از انکر تکستی استفاده کنید که عبارت کلیدی شما بخشی از این انکر تکست می‌باشد.

به طور کلی با بهینه‌سازی موضوعات انکر تکست خود نه تنها می‌توانیم کمک به خوانندگان سایت خود کنیم بلکه کمک می‌کنیم تا ربات‌های موتور جستجو محتوای سایت را بهتر درک کنند.

سعی کنید از انکر تکست های متنوع در فرآیند لینک بیلدینگ خود استفاده کنید. وجود لینک های متنوع سبب می شود گوگل ساختارِ لینک های سایت تان را طبیعی بداند و به سایت شما بیشتر اهمیت بدهد. در آینده مقاله ای از انواع انکر تکست ها و نحوه صحیح توزیع انکر تکست ها را برایتان توضیح خواهم داد.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 3 امتیاز: 4.7]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *