مقایسه دو افزونه برتر سئو Yoast SEO و All in One SEO Pack

با هم هستیم تا یک مقایسه کوتاه و اجمالی از دو افزونه برتر سئو وردپرس داشته باشیم.

طبق مشاهدات و تحقیقات هر دو افزونه Yoast SEO و All in One SEO کاربرپسند هستند و بیشترین نصب را در بین سایر افزونه ها به خود اختصاص داده اند که نشان دهنده مشهور بودن آن هادر هر زمانی است.

تاریخ ایجاد افزونه و نام ایجاد کننده افزونه :

All in One SEO Pack در سال ۲۰۰۷ توسط Michael Torbert و Steve Mortiboy ساخته شدند.

این پلاگین سئو در آن زمان بیشترین دانلود و کاربرد را داشته و اما افزونه سئو Yoast در سال ۲۰۱۰ توسط Joost de Valk ایجاد شد از آن به بعد این افزونه رقیبی اصلی برای All in One SEO Pack به شمار می رفت.

مقایسه افزونه ها

کدامیک؟ Yoast SEO یا All in One SEO Pack
هر دو افزونه بسیاری عالی هستند و شرایطی را ایجاد میکنند که میتواند به بهینه سازی و سئو سایت ما کمک کننده باشد با این حال من قصد دارم در این پست آموزشی در مورد تفاوت این دو صحبت کنم :
yoast سئو

اولین نکته در هر پلاگین راحتی نصب و سادگی در استفاده می باشد، Yoast SEO دارای آموزش های زیادی برای نصب می باشد این افزونه دارای تیم پشتیبانی قوی می باشد. با دانلود این افزونه و نصب آن به راحتی میتوانید وارد مدیریت آن شوید و تغییرات را اعمال کنید.

دانلود افزونه Yoast SEO

all in one seo

All in One SEO Pack نیز دارای محیط نصبی آسان می باشد این افزونه سئو برای هر دکمه ی شرح مختصر را ارائه میدهد، تا کاربر بتواند به راحتی با این ابزار کار کند با نصب این افزونه یک منو ایجاد میشود که میتواند با استفاده از هر کدام از ایتم های منو تغییرات مورد نیاز را اعمال فرمایید.

دانلود افزونه All in One SEO Pack

نصب و راه اندازی yoast seo

پس از نصب افزونه yoast seo باید برای راه اندازی آن مراحل را قدم به قدم طی کنید. روش راه اندازی افزونه yoast seo قبلا در رپید سایت توضیح داده شده که می توانید از آن استفاده کنید و افزونه را با موفقیت راه اندازی کنید.
افزونه ی یواست سئو در واقع افزونه ی قدرتمندی است و دارای تنظیمات زیادی است که با دقت و حوصله باید آنها را بررسی کنید. البته به محض فعال سازی افزونه راهنمایی با عنوان تور برای شما فعال می شود که به صورت پنجره ای مراحل را برای شما نشان می دهد و می توانید از این طریق آن را تنظیم کنید. در واقع می توان گفت راهنمای نصب این افزونه برای افراد مبتدی بسیار مناسب است.

نصب و راه اندازی All in one seo

اول از همه شما نیاز دارید که افزونه All in one seo را نصب و سپس فعال کنید. پس از فعال سازی این افزونه گزینه ی “All in one seo” در منوی سمت راست وردپرس در پیشخوان به چشم می خورد. با کلیک روی آن به بخش تنظیمات افزونه منتقل خواهید شد. تمامی تنظیمات افزونه All in one seo در یک صفحه گنجانده شده است. این امر به ظاهر خوب است اما باعث پیچیدگی می شود و فهم آن کمی دشوار است. اکثر کاربران تمایل دارند تنظیمات را به صورت مرحله به مرحله انجام دهند تا به انتها برسند.

تنظیمات افزونه مربوط به بخش های متعددی از جمله عنوان صفحه، صفحه اصلی و … می شود. با یک آیکون بعدی شما می توانید به سراغ تنظیمات بعدی بروید. در واقع این افزونه نیز برای مبتدیان مناسب است.

هر دو افزونه سعی بر آن دارند تا محیطی را ایجاد کنند تا کاربران بتوانند به راحتی با آن کار کنند اما به نظر می رسد در این امر Yoast بهتر توانسته است عمل کند و از رقیب خود پیشی بگیرد.

پیشنهاد: 

  • اگر می خواهید مطالب و محتوای سایتتون را بهبود ببخشید و مطالبی با کیفیت تولید کنید حتما مقاله کاربردی “آموزش بهبود سئو مطالب وردپرس” را مطالعه نمایید.
  • برای انجام تنظیمات صحیح و کامل افزونه Yoast SEO مقاله آموزشی “آموزش کامل افزونه Yoast” را مطالعه و تنظیمات را انجام دهید.

 

در Yoast درست در زیر پست های یک جعبه به چشم میخورد که یک آنالیز کامل را برای متن ایجاد شده ارائه میدهد. این باکس به شما پیشنهاد میکند برای بهتر شدن سئو مواردی را به پست اضافه کنید مانند تگ های هدر و تصاویر و . ..

All in One SEO Pack تنها دارای یک سری باکس می باشد که دارای یک علامت سوال برای هر باکس می باشد. که با استفاده از این علامت می توانید یک مختصر اطلاعات در مورد آن باکس به دست آورید.

با توجه به اینکه Yoast حدود سه سال قدمت کمتری دارد و دیرتر پا به میدان گذاشته اما هر دو از لحاظ تعداد کاربران و نصب فعال تقریبا برابرند! که پیش بینی می شه در آینده ای نزدیک تعداد کاربران و نصب فعال Yoast از All in One SEO پیشی بگیرد.

All in One SEO Pack دارای صفحه مدیریت با کاربری سریع، تنظیمات سریع و آسان در بخش ارسال پست، پشتیبانی قوی با دیتابیسی تقریبا کامل، قابلیت ایجاد متا تگ description و keywords خودکار در هنگام فعالسازی و کاربرد آسانتر می باشد.

و در مقابل Yoast ،آپشن و تنظیمات بیشتری دارد مانند (XML sitemaps, robots.txt and .htaccess configuration, breadcrumbs, RSS optimization and page analysis tool)، کاربری (نه کاربرد) آسانتری دارد و برای هر بخش توضیحاتی در نظر گرفته شده است، قابلیت گرفتن خروجی از تنظیمات و پشتیبانی قوی از مزیت ها این افزونه قوی سئو می باشد.

تنظیمات:

هر دو افزونه Yoast SEO و All in One SEO دارای تنظیمات زیادی است. و به راحتی و سادگی قابل تنظیم شدن برای کاربران و بهینه سازی وبسایت آنها می باشد. فقط Yoast SEO به علت حالت مرحله ای بودن و داشتن خط های راهنما کمی بهتر از All in One SEO به نظر می رسد. پس از این نظر برنده ی این بخش افزونه ی قدرتمند Yoast SEO می باشد.

روند بهینه سازی:

هر دو افزونه Yoast SEO و All in One SEO تنظیمات ساده ای برای بهینه سازی دارند. All in One SEO دارای ابزارهایی است که می توانید در صورت لزوم آن را به راحتی اضافه کنید اما Yoast SEO هر آنچه مورد نیاز بهینه سازی است را در خود دارد و اضافه کرده است. پس در نتیجه در این بخش برنده ی میدان نبرد افزونه کاربردی Yoast SEO می باشد.

ابزارها و ویژگی ها:

هر دو افزونه دارای ویژگی های یکسانی هستند اما افزونه All in One SEO برای بخش ناوبری و اطلاعات گوگل امکانی ندارد. هر چند این دو مورد را نمی توان عامل لازمی در نظر گرفت. در این بخش نمی توان نتیجه ی خاصی گرفت. هر دو افزونه خوب هستند.

بخش پشتیبانی:

در این بخش نیز نمی توان نتیجه ی خاصی گرفت زیرا هر دو افزونه در بخش پرمیوم آن دارای پشتیبانی هستند. اما از نظر هزینه باید گفت که یواست سئو ارزان تر است.

حال شما با توجه به این اطلاعات میتوانید افزونه مورد نظرتان را انتخاب کنید. به نظر بنده آنقدرها تفاوتی ندارند که بخواهیم بگیم اگر هر کدام را انتخاب نمودید پشیمان خواهید شد! به نظر خود هر کدام را که مناسبتر یافته اید را انتخاب و نصب نمایید. البته رپید سایت پیشنهاد میکنه که افزونه  Premium SEO Pack را هم ببینید و بعد تصمیم گیری کنید، شاید در آینده از  Premium SEO Pack هم مطلب و مقاله نوشتم هم در مورد افزونه و قابلیتهای فراوانش و هم یه آموزش کامل.
موفق باشید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 3 امتیاز: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *