مفهوم over optimization یا بهینه سازی بیش از اندازه چیست؟

همانطور که میدانید یکی از هدف ها گوگل، مقابله با سئوی بیشتر از حد مجاز است و خوش بختانه در تشخیص Over-Optimization تقریبا اشتباهی ندارد و به سرعت برایش قابل تشخیص است.

over optimization یکی از الگوریتم های ضد اسپم گوگل است و به معنی بهینه سازی بیش از حد می باشد که در هر بخشی از فرایند سئو می تواند صدق کند. هر گونه زیاده روی در سئو، over optimization نامیده می شود.

لینک های داخلی خیلی زیاد، تکرار کلمات کلیدی در متن ، وسواس در رعایت چگالی کلمات کلیدی در متن،link building بیش از از حد، تمرکز روی صفحات و کلمات خاص، تغییر عنوان بک لینک ها (بک لینک هایی که قابل کنترل هستند) ، همگی، از مصادیق بهنیه سازی بیش از حد یا over optimization هستند.

بهینه سازی بیش از حد، در بسیاری از موارد منجر به پنالتی و افت وب سایت از نتایج گوگل می شود.

زمانی که گوگل متوجه شود شما تمایل دارید رتبه صفحه ای را در عبارت خاصی بهبود دهید و بر روی بهینه سازی آن صفحه تمرکز کرده اید, شما را جریمه می کند.

تکرار کلمه کلیدی, دریافت بک لینک و تاکید بیش از حد بر روی عبارات خاص باعث میشود که از طرف این الگوریتم جریمه شوید.

با گسترش سئو مفهومی و الگوریتم های مرغ مگسخوار و rank brain تمرکز بر روی کلمه کلیدی هدف از اهمیت کمتری برخوردار شده است.

توصیه رپید سایت با شما تولید محتوای مفید بر اساس نیاز مخاطب می باشد, این کار می تواند کمک زیادی به بهبود رتبه سایت شما در گوگل بکند. در واقع “محتوا را برای کاربر بنویسید و نه برای موتورهای جستجو”. اکنون وقت طبیعی نوشتن و عادی بودن است.

سئو مجموعه ای از اقدامات ساده مانند تکرار کلمات کلیدی, کلیک کردن بر روی نتایج گوگل و خرید بک لینک نیست.

اگر با سئو آشنایی کافی ندارید بهتر است انجام خدمات سئو را به کارشناسان این کار واگذار کنید تا دچار مشکل نشوید. زیرا پس از اسپم شدن, بازگشت به حالت اولیه کاری بسیار دشوار است.

یکی دیگر از مصادیق بهینه سازی بیش از حد، بهینه سازی همه تصاویر وب سایت است.مثلا اگر در سایت شما یک فلش (پیکان یا نشانه گر) به صورت تصویر به کار رفته باشد، چه معنی دارد که برای آن تصویر، alt و title بگذارید؟عکس های بی معنی و نمادین، نباید alt و title داشته باشند.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 4 امتیاز: 4.8]

One thought on “مفهوم over optimization یا بهینه سازی بیش از اندازه چیست؟

  • ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ at ۱۱:۱۷ ق.ظ
    Permalink

    سلام ممنون از مطالب خوبتون

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *