انکر تکست چیست؟ آموزش بهبود و بهینه سازی anchor text در سئو

مقاله انکر تکست چیست ، مقاله ای کامل و جامع می باشد که از تو دوست عزیز می خواهم، آنرا را مهم بدانید و با دقت مطالعه کنید و در سئو و لینک سازی از این نکات بهره ببرید و بهترین نوع لینک سازی را داشته باشید.

انکر تکست یا Anchor Text به عبارتی گفته میشود که قابل کلیک کردن داشته باشد.در مرورگرهای جدید و امروزی این قسمت با حالت آبی رنگ مشخص میباشد.یک انکر تکست بهینه سازی شده می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی سئو محتوای سایت شما داشته باشد و نقش مهمی ایفا کند. در واقع هر لینکی (مخصوصا بک لینک) که ایجاد/دریافت می‌کنیم، با خودش متن لنگری را به همراه دارد که می‌تواند در رتبه ما روی آن کلمه کلیدی تاثیر بگذارد.

در بین روش های بهینه سازی سایت و افزایش رنکینگ در گوگل، استفاده از انکر تکست ها، یکی از روش هایی است که برای لینک سازی و افزایش بازدید از صفحات دیگر سایت بسیار استفاده می شود. سئو کارها توصیه می کنند که انکر تکست ها از کلمات کلیدی باشند تا هم برای گوگل معتبر باشند و هم در زمان سرچ توسط کاربر، شانس دیده شدن آن ها و در نتیجه شانس ورود به صفحات دیگر افزایش یابد.

اگر تا به حال برای سئو و بهینه سازی سایت خود تحقیق کرده باشید، مطمئناً عبارات و اصطلاحات بسیاری به گوشتان خورده است. یکی از اصطلاحات سئویی که کمتر وب سایتی به آن پرداخته است، اصطلاح انکر تکست (به انگلیسی Anchor Text) است.

اگر یک بازاریاب اینترنتی باشید، باید قدرت انکر تکست را در بهینه‌سازی موتور جستجو بدانید. انکر تکست یک بخش مهم بهینه سازی برای موتورهای جستجو و به شدت مؤثر در رتبه‌بندی موتورهای جستجو می‌باشد. اگر به طور صحیح آنرا به کار ببرید، شاهد بالا رفتن روزانه رتبه سایت خود خواهید بود. اما اگر از روی ناآگاهی و غلط از آن استفاده کنید، باید توجه کنید ترافیک جستجوی ارگانیک شما یک شبه نابود خواهد شد و یا جریمه می‌شوید. در این مقاله در رپید سایت قصد دارم همه چیز را در مورد انکر تکست، همچنین اهمیت آن برای سئو، انواع انکر تکست، نحوه صحیح توزیع انکر تکست و چگونگی بهینه سازی آن را توضیح دهم.

آموزش جامع بهینه سازی انکر تکست

انکر تکست چیست؟ Anchor Text

انکر تکست چیست

انکر تکست بخشی از متن قابل کلیک است که به عنوان یک هایپر لینک به صفحه وب دیگر و یا به سند دیگر اشاره می‌کند. به عبارت دیگر متن‌هایی که به مکان یا سند دیگر در وب لینک شده که به آن انکر تکست گفته می‌شود. یک انکر تکست را می‌توانید با استفاده از این کد HTML ساده ایجاد کنید:

<a href="https://www.rapid-site.ir">Anchor Text</a>

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، کلمه رپید سایت با رنگ آبی مشخص شده است. در اینجا کلمه رپید سایت ، انکر تکست یا متن لینکِ ما محسوب می شود. در بیشتر سایت ها نیز لینک ها و متن شان با رنگ آبی مشخص می شوند.

همانطور که بک‌لینک‌ها در فاکتور رتبه‌بندی سئو مهم هستند انکر تکست هم نقش مهمی را ایفا می‌کند. بنابراین یکی از مهمترین جنبه‌های بک لینک، انکر تکست است. قبل از بروزرسانی ۲۰۱۲ پنگوئن، گوگل از انکر تکست برای درک اینکه آیا وبسایت خاص مرتبط است یا نه استفاده می‌کرد. امروزه انکر تکست‌ها به عنوان یک راه بسیار خوب برای جریمه کردن وب سایت‌های موتور جستجو که بیش از حد بهینه‌سازی‌ شده باشند عمل می‌کنند؛ بهینه‌ سازی بیش از حد زمانی اتفاق می‌افتد که سایت برای گوگل بسیار خوب باشد مثلا دارای بک‌لینک‌های هدفگیری شده زیاد باشد، از این رو باید برای هدف کسب رتبه در گوگل ساخته شده باشند، بنابراین اینکار از مرزهای تعیین شده گوگل فراتر می‌رود. انکر تکست نقش مهمی را در بهینه‌سازی موتور جستجو ایفا می‌کند. ممکن است لینک‌های انکر لینک‌های داخلی باشد؛ یعنی لینک به صفحه دیگر وبسایت شما شود و یا خارجی باشد که به وبسایت‌های دیگری لینک داده شود. با این حال، برای بهره‌مند شدن از آنها، لینک‌های انکر تکست باید مرتبط به محتوایی باشد که ایجاد شده است. به طور مشابه، بک‌لینک‌هایی باید از سایت‌های دیگر به صفحات شما لینک داده شود که مطمئن هستید مرتبط به محتوای آنها باشد.

در نتیجه هر بک‌ لینکی که ایجاد می‌کنیم، متن لنگری (Anchor Text) را با خود به همراه دارد. اهمیت این متن لنگر آنقدری زیادست که می‌تواند باعث بالارفتن رتبه شما در نتایج جست‌وجوی گوگل شود و یا به خاطر زیاده‌روی در استفاده از آن و استفاده غلط و بهینه‌سازی بیش از حد آن (Over Optimization)، باعث جریمه شدن سایت شما شود. انکر تکست را کلمه کلیدی مد نظرتان قرار دهید و رتبه بگیرید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 4 امتیاز: 4.5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *