آموزش طراحی سایت دو زبانه برای وردپرس با افزونه qTranslate

طراحی سایت دو زبانه با qTranslate

زیاد سوال می شود که من سایتی دارم و می خواهم دو زبانه و یا چند زبانه باشد و سایتم را به انگلیسی یا عربی یا اسپانیایی و یا دیگر زبانها ترجمه کنم و در هدر و یا منو سایت پرچم آن را قرار بدم تا کاربران به راحتی بتوانند به زبان دیگه ای منتقل شوند.

حتی برخی این نیاز را داشتند تا وقتی کاربری بر روی پرچمی جهت تغییر زبان کلیک می کند همان صفحه برایش ترجمه شود نه اینکه به صفحه اصلی سایت هدایت شود.

آیا طراحی سایت دو زبانه نیاز هست؟

اگر شما هم به فکر گسترش کسب و کار و تجارت خود در بازار های جهانی هستید اولین کار و بهترین گزینه طراحی سایت دو یا چند زبانه می باشد. علاوه بر این، این سایت های دو زبانه و چند زبانه در برخی از کشور ها که دارای چندین زبان و گویش هستند نیز کاربرد دارد.

این که طراحی سایت به چه زبان هایی باشد کاملا به شما بستگی دارد، به هدف و نوع بازدید کننده شما. ولی اکثر سایت های چند زبانه به علت فراگیر و بین المللی بودن از زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم خود بهره می برند، طراحی سایت انگلیسی ، طراحی سایت به زبان ترکی ، طراحی سایت به زبان عربی ، طراحی سایت به زبان فرانسوی ، طراحی سایت به زبان اسپانیایی ، طراحی سایت چند زبانه گزینه هایی هستند که می توانید در کنار زبان اصلی سایتتان آن ها را نیز داشته باشید. این کار تاثیر بسزایی در رتبه و بازدید سایت شما خواهد داشت.

به طور مثال با راه اندازی زبان انگلیسی برای سایت خود، این امکان را ایجاد نموده اید تا تمامی افراد جهان بتوانند از مطالب سایت شما استفاده کنند.تا زمانی که یک سایت فقط به زبان فارسی قابل نمایش باشد، نمی‌تواند بازدیدکنندگانی بیش‌تر از فارسی‌زبانان داشته باشد و این کار نشانه کیفیت و اعتبار سایت شماست. ترجمه ی صفحات از اهمیت ویژه ای برخوردار است، ترجمه ها باید روان، بدون هیچ گونه اشتباه گرامری و املایی بوده باشد و خواننده را به خود جذب کنند.

توصیه می شود جهت آموزش بهتر و دقیقتر حتما فیلم آموزشی طراحی سایت دو زبانه وردپرس را تهیه فرمایید. همچنین در مقاله ای دیگر به آموزش تصویری دو زبانه کردن وردپرس پرداخته ایم حتما به این مقاله سر بزنید و استفاده نمایید.

معرفی افزونه دو زبانه کردن سایت وردپرسی

در ادامه مطلب طراحی سایت دو زبانه با qTranslate به معرفی این افزونه می پردازیم.

افزونه qTranslate یک افزونه حرفه ای و کاربردی و بسیار ساده برای وردپرس می باشد که توسط آن قادر به ایجاد سایت چند زبانه با وردپرس می باشید. با این افزونه که از سمت کاربران مورد استقبال خوبی قرار گرفته، می توانید بازدیدکنندگان مختلف از سراسر جهان جذب نمایید. این افزونه با ایجاد فیلد های مختلف برای زبان های مختلف به شما در چند زبانه کردن سایت کمک می کند که می توانید با تولید محتوا به چندین زبان زنده دنیا سایت خود را چند زبانه نمایید.

مثلا در بخش ارسال مطلب هنگام وارد کردن بخش عنوان مطلب از شما عنوان مطلب با زبان های مختلفی که بر روی سایت شما فعال می باشد را دریافت می کند و در بخش های دیگر نیز به همین صورت مطلب خود را به زبان های مختلفی پابلیش می کنید که در هنگام بازدید کاربر از آن مطلب می تواند آن را به چندین زبان مختلف مطالعه کند و کاربر را با تغییر زبان به صفحه اصلی باز نمی گرداند. در ادامه با ما و برخی از ویژگی های افزونه qTranslate همراه باشید.

برخی از ویژگی های افزونه qTranslate برای وردپرس :

  • قابلیت چند زبانه کردن سایت
  • قابلیت ترجمه سایت به چندین زبان مختلف
  • قابلیت ترجمه بخس های مختلف از جمله هدر و فوتر
  • دریافت عنوان مطالب با زبان های مختلف
  • دریافت محتوای مطلب با زبان های مختلف
  • و …

از معایب این افزونه این می باشد که دو یا چند کاربر نمی توانند بر روی ترجمه های مختلف یک مطلب به صورت همزمان کار کنند.

دانلود افزونه qTranslate

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 2 امتیاز: 3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *